Daha Etkin Akıllı Tahta Kullanımı İçin 10 Eğitici Oyun ve Uygulama

Daha Etkin Akıllı Tahta Kullanımı İçin 10 Eğitici Oyun ve Uygulama

Akıllı Tahta Etkin Kullanımı

Öğrencileri derse dahil ederek sınıf içi etkileşimin arttırılması, hiç kuşkusuz, eğitime katkı sağlayan etkenlerden bir tanesi. Yapılan araştırmalar, akıllı tahtaların etkileşimi arttırarak öğrenim sürecini hızlandırdığını ve iyileştirdiğini gösteriyor. Yaygınlaşan akıllı tahta kullanımıyla öğretmenler, artık akıllı tahtanın sunmuş olduğu bütün özelliklerden daha etkili bir şekilde faydalanarak daha ilgi çekici ve öğrenciyi derse dahil eden türden dersler hazırlayıp başarılı sonuçlar yakalayabiliyorlar. Bu başarıyı yakalamak adına öğrencilerinizin ilgileri doğrultusunda öğretici akıllı tahta oyunları ve uygulamaları derslerinize dahil edip, akıllı tahta kullanımınızdan daha yüksek verimler alabilirsiniz.

Akıllı tahtanızda kullanmak üzere birbirinden farklı birçok bedava akıllı tahta uygulaması ve oyunları sizleri bekliyor. Ne yazık ki bulabildiğimiz kaynakların birçoğu İngilizce, fakat birçok oyun ve uygulama İngilizce bilgisi gerektirmiyor. Sayfaları Türkçe’ye çevirmek için Google Chrome tarayıcınızın çeviri özelliğini kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Eğitici Akıllı Tahta Oyunları

İnternet üzerinde akıllı tahtalarla kullanılmak üzere hazırlanmış yüzlerce bedava eğitici oyun bulmak mümkün. Sizin için derlediğimiz sayfalardan birkaçı;

Akıllı tahta uygulaması - Çeşitli akıllı tahta uygulamaları

IXL Learning – 1. sınıf seviyesinden 12. sınıf seviyesine kadar binlerce eğitici oyun ve aktivite bulunduran IXL Learning ile eğitim artık çok daha kolay.


TopMarksAkıllı tahtanız için birbirinden farklı oyun ve aktiviteleri bu sayfada bulabilirsiniz. Matematik, edebiyat, bilim, biyoloji, kimya, fizik, sanat, din, tarih, coğrafya ve müzik alanlarında birçok kaynak sizleri bekliyor.


TeacherLED Toplama Oyunu

TeacherLED Birbirinden farklı Matematik, İngilizce ve coğrafya alanlarında 50 adet oyun ve aktivite bir arada.


Akıllı tahta uygulaması - National Geographic Akıllı Tahta Uygulamaları

National Geographic National Geographic birçok farklı alanda eğitici ve zekâ geliştirici oyunlar bulunduruyor.


CyberKidzGames – Bu web sayfasında 4 ile 11 yaş arası çocuklar için farklı seviyelere uygun birçok eğitici oyun bulabilirsiniz.

Eğitici Akıllı Tahta Uygulamaları

Oyunlara ek olarak çeşitli eğitici interaktif uygulamalardan yararlanarak öğrencilerin derse ilgisini arttırabilirsiniz. Emkotech akıllı tahtaları ile birlikte çeşitli akıllı tahta uygulamalarını bedava olarak sunuyoruz. Kendi uygulamalarımıza ek olarak bulabildiğimiz yararlı uygulamalardan bazıları;

İnsan Anatomisini Keşfedin

ZygoteBody3 Boyutlu model ile insan anatomisini yakından inceleyin. Organları, kas gruplarını, kemikleri dokunmatik akıllı tahta aracılığıyla yakından inceleyip insan anatomisini öğrencilerinize eğlenceli bir şekilde öğretebilirsiniz.


Piyano Uygulaması

PianuAkıllı tahtanızın çoklu dokunmatik özelliğinden faydalanarak piyano çalmayı öğrenebilirsiniz. Öğrencileri piyano çalmaya teşvik etmek için çok faydalı bir uygulama.


Google earth akıllı tahta uygulaması ile akıllı tahtanızı kullanarak dünyayı gezin.

Google EarthGoogle Earth ile dünya parmaklarınızın ucunda! Akıllı tahtanızı kullanarak dünyanın istediğiniz yerini dolaşın.


Periyodik TabloDokunma destekli periyodik tablo uygulaması ile periyodik tablo ve elementler hakkında her türlü bilgiyi içeriyor.


Akıllı tahta uygulaması - Güneş sistemi simülasyonu

Güneş Sistemi SimülasyonuNefes kesici bir serüvene hazır olun! Artık güneş sistemini üç boyutlu olarak gezip, bütün gezegenleri ve yıldızlara keşfedebilmeniz mümkün.

 

 

Teklif almak için hemen bizimle iletişime geçin!

İletişime Geç