Emko ile Uzaktan Eğitim

Emko ile Uzaktan Eğitim

Emko ile uzaktan eğitim

Dünya genelinde hızla yayılmaya devam eden koronavirüsü (COVID-19) nedeniyle çok sayıda çeşitli önlemler alınmaya devam ediliyor. İlkokul, ortaokul ve liseler 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil ilan edilmesiyle arttırılan önlemler, eğitim de dahil günlük hayatın akışını sekteye uğratacak seviyeye ulaştı. 23 Mart’tan itibaren 1 hafta boyunca uygulanmaya başlanacak uzaktan eğitim modeliyle, EBA (eba.gov.tr) dijital öğrenim platformu üzerinden öğrencilerin evlerinden öğrenime devam etmesi mümkün oluyor.

Emko olarak sunduğumuz teknolojik eğitim çözümlerimizle öğretmenlere, dijital eğitici içerik hazırlarlarken kolaylık sağlıyor ve bu içerikleri öğrencilere en sağlıklı ve en etkili şekilde ulaştırmalarına yardımcı oluyoruz.

Emkotech LED akıllı tahtalarımızla birlikte ücretsiz olarak gelen Note uygulamasının birçok özelliğininden faydalanarak öğrencileriniz için eğlenceli ve interaktif ders içerikleri hazırlayabilirsiniz.

Note uygulaması ile hazırladığınız ders içeriklerini zenginleştirmek için kullanabileceğiniz birçok farklı dijital eğitim kaynaklarından faydalanmanız mümkün. Bunlardan birisi olan Khan Academy (https://tr.khanacademy.org/)Matematik, Fen Bilimleri, Ekonomi ve Finans, Sanat ve Sosyal Bilimler ve Bilgisayar bilimi alanlarıyla alakalı binlerce yüksek kaliteli yazılı dersleri, videolu anlatımları, testleri ve alıştırmaları ücretsiz ve Türkçe olarak kullanıcılarına sunuyor. Khan Academy’nin geniş içeriğinden faydalanarak derslerinizi zenginleştirmek için ilham alabilirsiniz. İstediğiniz ders notlarını, video içeriklerini veya alıştırmalarını Note sayfanıza ekran yakalama özelliği ile ekleyip, ders notlarınızın içine kolayca dahil edebilirsiniz.

Khan Academy’ye alternatif olarak Quizlet (https://quizlet.com/), birçok farklı alanda ücretsiz Türkçe interaktif ders içerikleri, eğitici oyunlar ve quiz formatında testler sunuyor. Veritabanında mevcut olan ders içeriklerine ek olarak kendinize uygun yeni interaktif içerikler de üretebilmeniz mümkün.

İstediğiniz içerikleri aynı şekilde Note sayfanıza ekran yakalama özelliği ile ekleyip, ders notlarınızın içine kolayca dahil edebilirsiniz. Alıştırmaların ve testlerin internet sayfalarının adreslerini (URL’lerini) notlarınızın içine kopyalayarak, öğrencilerin alakalı internet sayfalarını ulaşmalarını hızlıca sağlayabilirsiniz.

Bu kaynaklara ek olarak YouTube (https://www.youtube.com/) üzerinden binlerce ücretsiz yararlı ders videolarına erişebilmeniz mümkün. Dilediğiniz YouTube ders videolarını, Note sayfanıza eklemek ise oldukça basit. Youtube Video İndirici kullanarak (https://www.y2mate.com/tr7) dilediğiniz YouTube videolarını bilgisayarınıza indirebilir ve Note uygulamanızın içe aktarma özelliği ile indirdiğiniz videoları ders notlarınızın içine kolayca dahil edebilirsiniz.

Sayfalarınıza dahil edilen videolar hemen izlenmeye hazır. Sayfalarınıza istediğiniz kadar video veya not ekleyebilirsiniz.

Note uygulaması ile oluşturduğunuz ders notlarını öğrencilerinizle Word, PDF veya Powerpoint PPT dosyası olarak paylaşabilirsiniz. Bunun için Note uygulamanızın dışa aktarma özelliğini kullabilirsiniz.

Note uygulamasıyla birlikte kullanabileceğiniz Capture uygulaması, sesli ders anlatım videoları oluşturmanıza yardımcı olacak.

Capture uygulamasının Record özelliği ile akıllı tahta ekranınızdaki her şeyi yakalayıp, sesli video olarak kaydedebilirsiniz.

Ses kaydetmek için bir mikrofona ve kendi görüntünüzü kaydetmek için ise bir kameraya ihtiyacınız olacaktır. Ekranınızda yaptığınız bütün değişiklikler, kendi sesiniz ve görüntünüz aynı anda sesli video olarak kaydedilecektir.

Oluşturduğunuz ders notlarını ve videolarını öğrencilerinize en etkili şekilde ulaştırabilmeniz için Google Classroom’u (Google Sınıf) öneriyoruz. Google Classroom ile istediğiniz gibi sanal sınıflar oluşturabilir, öğrencileri oluşturduğunuz sınıflara dahil edebilirsiniz.

Google Classroom üzerinden ödev ve sorular oluşturabilir veya Note uygulaması hazırlamış olduğunuz ders notlarınızı ve Capture uygulaması ile kaydettiğiniz ders videolarını bütün öğrencilerinizle aynı anda paylaşabilirsiniz.

Google Classroom hakkında daha fazla bilgi için https://edu.google.com/intl/tr/products/classroom/?modal_active=none internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Note ve Capture uygulamalarını aşağıdaki linkler aracılığıyla indirebilirsiniz.

Note uygulaması – İndir

Capture uygulaması – İndir

Teklif almak için hemen bizimle iletişime geçin!

İletişime Geç